AmberZine je opět tady!!!

19. srpna

Tak AmberZinu skončily prázdniny, které si trochu neočekávaně a bez ohlášení vybral. Od tohoto čísla budeme opět vycházet pokud možno pravidelně, do konce prázdnin ale s intervalem prodlouženým na dva týdny. No a pro ty z vás, kteří na nás nezapoměli (a doufáme, že je vás většina ;-), máme připravenou spoustu scifistického i nescifistického čtení.
Nejprve ale jedna horká novinka. AmberZine má svůj vlastní server!!! Od tohoto čísla nás tak můžete najít nejen na současné adrese, ale také na URL: http://amber.cz/AmberZine. Zatím je všechno ještě ve stádiu příprav, proto ještě nějaký čas budeme vycházet ve stejné podobě i na staré adrese, ale do budoucna připravujeme kompletní stěhování a s ním i výrazné změny. Celá podoba AmberZinu projde obnovou, rubriky, které se neujaly zrušíme nebo předěláme, a hlavně, celý AmberZine by v budoucnosti měl využívat možností naší superdokonalé a naprosto Xcelentní technologie :-) dynamických WWW stránek AmberWall 2. Co z toho pro vás vyplyne? Více interaktivity, možnost bezprostředněji zasahovat do podoby i obsahu vybraných rubrik, nová podoba hodnocení a recenzí povídek a spousta dalších novinek.
Ale zpátky k obsahu tohoto čísla. V některých rubrikách se nám za ten skoro rok, co vycházíme, nashromáždilo slušné množství přípěvků. Pro vaši lepší orientaci proto budou vždycky novinky vydání označeny symbolem .
Rubrika Ikarie byla doplněna do aktuální podoby. Najdete v ní už kompletní červnové a červencové číslo a (byť s trochou zpoždění) aktuální obsah a obě soutěže, tentokrát tedy z čísla 8. Pro přístí vydání pak už máme připravený i vivisektor a filmové recenze a také obsah přístího, zářijového vydání.
BVerův diferenční deníček se nám také pěkně rozrůstá, můžete si přečíst další dva díly, Římské lázně a Valašsko. A pro snazší orientaci jsmě pro vás připravili centrální stránku, odkud se pohodlně dostanete ke všemu, co pro vás BVer z Englandu sepsal.
Také rubrika knižních recenzí, kterou pro AmberZine připravují kluci z knihkupectví v Jungmance byla pro snazší orientaci rozšířena o hlavní stránku. No a pochopitelne i o recenze knížek, které poslední dobou vyšly, tedy recenze pro 28., 32. a 34. týdne. A speciálně pro příznivce čaroděje Mrakoplaše a dalších postav, postaviček a potvůrek (o zavazadle nemluvě :-) mají kluci připravenou VELKOU novinku. V sobotu 7. září 1996 od 11.00 do 13.00 hodin v SF&F knihkupectví v Jungannově ulici č. 24 se bude konat autogramiáda Terryho Pratchetta!!!
I Zavržené povídky se nám rozrostly o několik novinek. Čeká vás pokračovaní Rionových dobrodružství v Morini a dále povídky Setkání, Vzpomínky a Poslední Tarzanovo dobrodruzství.
A jako na závěr máme pro vás připravených nekolik přízpěvků a reakcí našich čtenářů z rubriky OverDrive. Už lehce postarší BVerůvova úvaha Internet podněcuje výrazné společenské změny popíchla Milana Hejpetra (<eiselt@jidas.anet.cz>). Z jeho reakce se pak rozvinula docela zajímavá konverzace. A tak si můžete přečíst i BVerovu odpověď a Milanovu >odpověď na odpověď ;-).
Na provokativní úvahu Františka Novotného Má česká sci-fi rakovinu? i odpověď Velké nedorozumění Ondřeje Neffa zareagoval náš čtenář, skrytý pod pseudonymem Modernnoir (<modern@phil.muni.cz>). A právě jeho essay Zpráva o deziluzi je posledním příspěvkem tohoto vydání.
Takže hezky si počtěte a za čtrnáct dní zase ahoj!


Archiv