Bezvládí pokračuje

V minulém release AmberZinu si MaCíčEK v úvodníku postěžoval nad tím, že AmberCrew je sice dobře virtuální, ale na druhou stranu zase pěkně líná a neschopná přicházet pravidelně s novým obsahem. A je to pravda. TopSecret je nezvěstný, MaC má problémy z konektivitou, moje maličkost byla mimo (.cz) delší dobu a DarkMan, jediný zbylý strážce majáku - serveru našeho milovaného, v dejvickém labáči ukrytého - je nyní spíše BusyMan.

Nuže zkonsolidujmež se.
Nemyslím si, že bych to dnes nějak zachránil, ale pokusím se s Darkem vyhrabat alespoň pár bajtíků, oprášit, otesat a oveřejnit. Oops.

Tedy: Nestor kyberpunker William Gibson vydal nový román - Idoru - o lásce materielní dívky Chii k jedné umělé, rychlou mašinou generované, nejlepšími paletami renderované, rockové hvězdě.
Názory se různí, jedni říkají že je to dobrý, jiní zase, že holt Neuromancer to nééjnííí...:(

Dále už se toho celkem moc neděje, snad jen dobrá zpráva - SnowCrash od Neila Stephensona vyjde v nakladatelství TalPress

Kromě tradičních recenzí tu máme ještě povídku Jany Rečkové, autorky, která si rozhodně zaslouží vaši pozornost, posílá nám totiž zajímavé věci. BVer je se svým deníčkem už vyloženě únavnej, no posuďte sami. A taky je to nostalgik, k čemuž se otevřeně přiznává v úvaze Potenciál změny.

Jo a ještě: Jak jsem tak brousil okolo spřátelených serverů, padl mi do oka text, který bych bez váhání zařadil do naší rubriky OverDrive, jen kdybych k tomu měl autorovo svolení. Článek Společenská integrace, globalizace a Česká republika? napsal redaktor Svobodné Evropy, Glasgowský profesor a jinak neobyčejně aktivní zpravodaj Neviditelného Psa a Svobodného Slova Jan Čulík.
Strongly recommended.

A touto malou krádeží bych se s vámi pro dnešek rozloučil. Doufám, že nám zachováte přízeň, i když se vám teď zrovna moc nevěnujeme.
Tož zase někdy na AmberZinu,

BVer

PS: bude PRAGOCON'97

TopSecret (a nejsem nezvěstný)


Archiv