30. ledna

Nejprve důležité oznámení:
Pokud jste pražští, nenechte si ujít Pragocon. Koná se tento víkend (1.-3.1.) ve Studentském domě v Dejvicích. Pokud z Prahy nejste, tak si ho také nenechte ujít.
Bude tam prý: No a co je nového v AmberZine?
Zima polevuje a tak převlékáme kabát. Mrkněte se schválně na jádro, jsou tam tři nové rubriky.
Probíhá také modernizace databáze Kdo je kdo v české a slovenské SF. Aby to mělo celé smysl, měla by být všechna hesla aktuální. Chcete-li tedy doplnit či poopravit údaje o sobě, zašlete potřebné informace na adresu prezidenta čs. Fandomu . Máte dokonce možnost napsat si své vlastní heslo a mailnout ho tamtéž. Jedinečná příležitost, jak o sobě dát vědět světu, no ne?

Nezapomněli jsme na vás s obvyklou dávkou povídek. Tentokráte jsou tu tři z fanzinu Zbraně Avalonu - Makro Kamenáč Karla Šlajsny, Souboj na Merkuru Ivana Adamoviče, pokračování rionské série Václava Pravdy (ilustrováno!) a konečně i několik definic (K.Šlajsna: Biblické přehmaty).
Pak je tu ještě pár kratších kousků. Pegasova Leyla, minipovídka Zdeňky Němcové TO a nakonec Pirvín Nepeča se svou Vyšší integrací vítězí. Jak jinak.

Jan Hurych pokračuje ve své úvaze na téma evoluce vs. kreace, tentokráte vám představí předního evolucionáře R. Dawkinse, jemuž položil několik otázek.
A jestli už se těšíte na český překlad Stephensonova románu SnowCrash tak jako my, možná vám zkrátí chvíle nesnesitelného čekání jedna zasvěcená stať. Jan Vaňek jr. nám poskytl Science Fiction : The New Generation - vyšlo v Interkomu 1/96

Tak zase někdy. A fakt zajděte na ten Pragocon.

AmberCREW


Archiv