EVROPA, HARFY A TESLA.

(Evropu obchází strašidlo...)

Vypůjčil jsem si ten podtitul, neboť jak vidno, Evropu už obcházela pěkná řádka strašidel a když ji obešla, tak zase někam odešla...Myslel jsem si před nějakou dobou, že si přečtu onu knihu o HAARPu, viz článek Nebeské Harfy, napíšu na ni svůj názor a budu mít pokoj. Jenže člověk míní a pak se ucho utrhne.

Do toho mi přišla konečně nedávno odpověď Dr. Begicha, autora té knihy a z té jsem zjistil, že milý doktor zřejmě vytušil z mých otázek nějakou čertovimu - i když jsem je formuloval víceméně lichotivě - a na otázky mi prostě neodpověděl. Místo toho přidal tiskovku a milostivě mi dovolil, abych ji tady otiskl, s uvedením zdroje. To vše ale najdete v odpovědi Dr. Begicha.

Byl jsem dost otráven, ale přece jen jsem si tu tiskovku přečetl a hle - tady se mluví o tom, že Evropský Parlament bude projednávat HAARP. Maně jsem si vzpomínal, kde ten stát Evropa asi leží - přece nemyslí tu naši starou, dobrou...,ale no jo, on ji tím opravdu myslí! No prosím, ona Evropa sice jako stát ještě neexistuje, ale parlament už má a dokonce je celosvětově uznávaný a má má nejen komise, ale i podkomise, schůze, ale i podschůze....

Ale žerty stranou. Jelikož to mělo být 5 února, najel jsem predevčírem na stránku dříve uvedenéno Dr. Begicha. Leč tam nic dalšího nebylo, tak jsem se vypravil na browzdání po parlamentech světa a světadílů. Zatím tam tedy ještě žádné nejsou - myslím celého světa - ale ten Evropský tam už byl, pro Evropskou Unii (EU) i o tom jednání o HAARPu. A další tiskovka - tož jsem ji tam přidal k té jeho odpovědi, abychom to měli jaksi vcelku.

Takže tu tiskovku už nebudu překládat, radši ji tady stručně "podám". Je sice nazvaná dost bombasticky, ale nebojte se, dál už je to značně rozředěno :

HAARP - Pouhý výzkum, kosmické války nebo ekologická zkáza?
(PURE RESEARCH, STAR WARS CONTINUATION OR ENVIRONMENTAL DISASTER?)

Tak především: nejednalo se tam jen o HAARPu, ale i o jiných, ne-lethálních zbraních (opak lethálních, smrtících - tedy nesmrtící ?). To, že HAARP není žádná zbraň, jim jaksi ušlo. Z komise vyšel požadavek, aby Maj Brit Theorin (?) napsal(a) zprávu o použití vojenských zdrojů pro ekologické strategie. Pokud vám ten termín nic neříká, tak si třeba představte, že uděláme, aby u nepřítele padaly trakaře a u nás ne a on pak tu válku pochopitelně prohraje. Předseda komise pro zahraniční záležitosti, Tom Spencer, požádal předem reprezentanty armády, tj. NATO a USA o jejich názor. NATO mu řeklo, že ohledně HAARPu nemá žádnou agendu (doslova policy, jansan). Také úřad stálého reprezentanta USA při NATO odmítl poslat svého zástupce. Přeloženo do češtiny, pro nedostatek fakt a konkrétních názorů se jinak nic moc nedohodlo. Předmět ale zůstává dále na pořadu věcí (v budoucnosti) a Američané jsou ovšem vítáni, any time. Další na pořadu pak bylo vyslání delegace do Bosny, aby zjistili, jak se tam nakládá s penězi, které jim EU poskytla a všichni si asi oddechli, že to mají s krku...

V jiném dokumentu, který je nazván "background", tedy něco jako historie, je pak popsán průběh té schůze ještě detailněji. Tvrdí se tam totiž, že jádrem problému je "neviditelná čára mezi tím, co je připustitelné a co je podezřelé" (P.Truscott). Opět přeloženo: opatrný Angličan jim naznačil, že jedni o voze a druzí o koze. Jako zajímavý se tam také potvrzuje fakt, že moderních stratégové používaji více ne-lethální než lethální zbraně a to s výhodou, protože působí spíše jako svěrací kazajky, tj. usměrní nepřítele, aniž by ho zlikvidovaly fyzicky. Jak tato strategie zapracovala, lépe řečeno nezapracovala, jsme viděli v nedávné době. Navíc používání termínů z mentálního sanatoria v parlamentních dokumentech není nic nového, ve střední Evropě se to dělá pořád... Také nové termíny, jako "odvrácení krize" a "kontrola davů", zní v předvečer druhé světové války v zálivu, přinejmenším srandovně.

Dále už se ale reprezentanti v podkomisi, zvláště odborníci, nemohli shodnout ani na tom, jak definovat určité termíny. Například zástupce Červeného kříže z Ženevy se rozčílil a tvrdil, že název non-deadly (opak smrtelných = nesmrtelné?) zbraně je jenom jakési marketingové heslo.

Také se mluvilo o nebezpečných účincích na zdraví a okolí (co chcete, v originále to je Ddangers to health and the enviroment). Zde pak odborníci vyvolali bohatou definiční debatu, která pomohla zakalit už beztoho neprůhledné vody celého jednání.

V další kapitole, nazvané Risk zneužití v demokratické společnosti, se pánové shodli, že demokracie nezaručuje, aby systémy nemohly být zneužity. Risk zneužití v nedemokratických státech je zřejmě nulový, protože se o něm nikdo nezmínil.

Kapitola o HAARPu se opět zmiňuje o panu Spencerovi, členovi EP (European Parlament) a jinak též prezidentu společnosti Global International (GI), která je - se svými odbočkami v USA, Evropě, Japonsku a Rusku - jiste internacionální, ale o to míň globální, neboť nemá kanceláře v Antarktidě a jinde. Zabrowsil jsem na WeBu a našel jsem stránku GI, ano, je tam také definice jejího poslání, ale ten smysl mi jaksi unikl (anebo možná, že měl uniknout?). Vloni na konferenci GI také přednášel - kdo jiný než - Dr. Begich o hrůzách HAARPU, scenář to hodný pro nový film Apokalypse Now...

Navíc se dovídáme, že na schůzi komise také promluvila Ms Rosalie BERTELL ( from Toronto, Canada), prý jedna z nejlépe informovaných expertů na HAARP. Žil jsem deset let v Torontě a čtu denní a odborný tisk, ale její osobnost a expertiza nějak ušla mé pozornosti. Milá paní Ms (to je totiž moderní zkratka, zahrnuje původní Misses, Mrses a všechny ostatní osoby ženského pohlaví) pak dále na schůzi vesele "devastovala celé oblasti pomocí HAARPu", "depositovala velká kvanta energie kdekoliv na světě" a mluvila i o "hrůzostrašném ovládání celosvětové "vesnice" (asi problém s překladem - z angličtiny do angličtiny).

Dále promluvil také náš známý Dr., který šel ještě dál: "celé oblasti budou bez vody, EM vlny způsobí zemětřesení a ohromné přílivové vlny v oceánech (doslova tidal vawes)". V jeho očích je HAARP "technologie kosmických válek a veřejnost má právo na veřejné vyhodnocení takových programů".

Nakonec ještě pan Eurico de Melo řekl, že "to nahání strach" a aby také vůbec něco dodala, paní Magda Aelvoet (od Zelených) prohlásila, že "Válka je tůze důležitá, aby se nechala (na starosti, pozn. jansan) jen generálům." Ještě dodala: "ale to už jsme skoro zapomněli," což je asi pravda, protože tam neuvádějí, koho to vlastně citovala. Komu se ale má dát válka na starost, to už neřekla, naštěstí vím o několika dobrovolnících, kteří by ten těžký job za ty peníze rádi vzali.

--------
Takže tady to máte: naši harfeníci (nemyslím tím vědce HAARPu, ale ty, co mu prvně začali říkat "harfa") už jsou také v Evropě a i když se zatím ještě nemohou nějak sladit (vyladit, ne pocukrovat!), jejich brnkání už bude brzo slyšet všude. Jejich strašáci se ovšem poněkud podobají filmům z Hollywoodu, podle toho, jaký film se zrovna dostane do kin.

Od tohoto, černě natřeného názoru, se zase zcela liší ružová kamufláž americké armády. Chcete-li se vůbec dozvědět něco, co je trochu reálné a navíc realistické, doporučuji jednu dobře informovanou stránku na webu, kterou jsem náhodou našel. Je to na rfwatts a jako dobrý úvod k ní si přečtete, co mi na můj emajl napsal její webmaster v Hughově odpovědi.. Je tam také pár zajímavých postřehů o Teslovi. Já osobně si zatím ještě jednou v klidu přečtu tu knihu od pana doktora, jehož jméno - ne však názor - se rýmuje s mým, a pak se k ní ještě vrátím v jiném článku.

P.S. Vím, že se mi teď někdo určitě zeptá, jak se vůbec vlastně dostal do titulu tohoto článku ještě Nikola Tesla. Nuže vězte, že jako do HAARPu : jen omylem, jen omylem...

jansan