Mars Pathfinder

Stav mise

16. května 1997

Mars Pathfinder

Kosmická loď setrvává v dobré kondici a je právě asi 115 milionů kilometrů od Země (26 milionů km od Marsu). Jedinou hlavní aktivitou tohoto týdne byl test zahřívání baterií a test charakteristik solárních panelů. Celkový čas letu od startu je nyní 163 dní a zbývá 49 dní do příletu k Marsu.

Úspěšně byla ukončena revize Vstupního, Sestupového a Přistávacího (EDL) manévru a také revize operační připravenosti pro povrchové operace. Revizní komise vedená Mike-m Sander-em kladla mnoho užitečných otázek a vygenerovala několik rad a doporučení, ale souhlasila s tím, že projekt bude připraven pro před vstupní a povrchové operace k 4. červnu.

Skončil druhý ze tří EDL testů operační připravenosti (ORT). Tento test použil "testbed" k simulaci pre-EDL operací, včetně TCM-5a. Navíc jsme současně vedli EDL komunikace ORT s použitím současné lodi k simulaci telekominikačního chování v průběhu EDL. Několik členů EDL týmu sběru dat cestovalo do Madridu k podpoře tohoto testu. Ačkoli bylo učeno množství lekcí v průběhu ORT oba týmy, pro sběr dat i pre-EDL operace, ukončily testy úspěšně.

Také je hotova sada povrchových operací mini-ORT, které zkoušely naší strategii pro pohyb po přistání, kompletní zpracování obrazových materiálů a zaměřovánícílů pro rover a také proces rozhodvání o použití rampy. Tyto tři body byly mezi nejvýznamějšími záležitostmi v ORT #5 a ukázaly se v tomto okamžiku vyřešny.


Více informací naleznete na našem Webu: http://mpfwww.jpl.nasa.gov.


Status report připravily:
Office of the Flight Operations Manager
Mars Pathfinder Project
NASA Jet Propulsion Laboratory
California Institute of Technology
Pasadena, CA 91109


Zpět