Mars Pathfinder

Stav mise

20. července 1997

Mars Pathfinder

Sonda je v dobrém stavu a je v současnosti přibližně 168 miliónů kilometrů od Země. (7 miliónů km od Marsu). Celkový čas letu od startu je 196 dní, za 14 dní sonda přistane na Marsu.

Proces nahrávání letového software je ukončen, včetně resetování letového počítače. Sonda nyní používá nový software, který zahrnuje dvě malé změny aplikované v důsledku operačního testu připravenosti č.7. Patch proces (záplatování) funguje bezchybně, sonda se vzpamatovala během dvou hodin po resetu.

Byl dokončen test záplaty software vozítka a test jeho kondice. Software roveru doznalo po startu řady změn, takže bylo tento týden provedeno malé záplatování v souvislosti s plánovaným testem stavu vozítka. Rover se probudil podle očekávání na příkaz přistávacího modulu, záplata byla přijata a veškerá měření telemetrie byla v pořádku.

Bylo dokončeno ověření všech sekvencí nezbytných před EDL (před sestupem a přistání) a pro počáteční aktivity na povrchu Marsu. Sondě bude počínaje tímto víkendem zasláno přibližně 370 sekvencí.

TMOD připravil přehled připravenosti Mars Pathfinderu pro přistání a činnost na povrchu dne 13. 6. Neobjevily se žádné závažné problémy, všechny části DSN a MGSO jsou připraveny vykonávat úkoly projektu.


Více informací naleznete na našem Webu: http://mpfwww.jpl.nasa.gov.


Status report připravily:
Office of the Flight Operations Manager
Mars Pathfinder Project
NASA Jet Propulsion Laboratory
California Institute of Technology
Pasadena, CA 91109


přeložil BVer

Zpět