Novinky 20. týdne

Věštkyně z Kellu (pátá kniha Malloreon) - David Eddings. (Classic,brož. 318 stran, 109,- Kč.)

Již šestnáctá kniha tohoto průměrného autora na našem trhu (pomoc, už nikdy víc!), kterou si zcela evidentně koupí pouze ti chudáci, kteří mají doma těch předchozích patnáct. Jinak zcela průměrné fantasy typu hrdina-nepřítel-bum-kouzlo-vítězství.

Gor, válečník z planety Gor (Kroniky protizemě, část 1) - John Norman. (United Fans, brož. 173 stran, 69,- Kč.)

První část dlouhého, předlouhého, průměrného cyklu typu Mark Stone ve fantasy. Obzvlášť doporučujeme našim feministkám (ženy na Goru vystupují pouze jako otrokyně, které mají na krku obojek se jménem svého pána).

Přízraky - Dean R. Koontz. (Mustang, váz. 372 stran, 169,- Kč.)

Kniha má příliš mnoho stránek, my máme příliš málo času, tak si to koukejte přečíst sami. Jo, a jde o zřejmě o ne moc povedený sci-fi horror.

Dračí oči - Stepheen King. (Laser, váz. 343 stran, 159,- Kč.).

Další bezva horror známého autora, tentokrát ve fantasy stylu. Jediný horrorový prvek je skvěle ošklivý a ďábelský čaroděj.

Těla, samá těla - Philip José Farmer. (Aradan, brož. 246 stran, 99 Kč.).

Ingredience: sci-fi, napětí, lehká erotika (podle obálky s jelenem), živý a překvapivý příběh (překvapivý rozhodně). Výsledek: DĚS (podle nakladatele cloumák).
Sci-fi příběh o ubožácích, kteří se navrátí z vesmíru na lehce zdevastovanou zemi a tam jsou znásilněni vyhládlou populací (a podle obálky právě údajně i jelenem). Naštěstí nakladatelství Aradan vydává maximálně tři knihy ročně.

Dimoun & Máša

<-Návrat do hlavní stránky recenzí