Recenze pro 23. týden

Skutečný příběh - Stephen R. Donaldson. Classic, brož. 218 stran, 89,- Kč.
Příběh z budoucnosti lidstva, kde jsou nerostné suroviny ceněny nade vše (i nad sůl) a těžební společnosti určují chod dějin. Na tomto pozadí se odvíjí příběh dvou vesmírných pirátů, které vzájemná nenávist dovede až ke .......... ...... .

Svět Ptavvů - Larry Niven. Poutník, brož. 221 stran, 83,- Kč.
Kzanol je Thrint, patří k rase, která ovládá vesmír. Tragickou náhodou zůstane uvězněný několik miliard let ve stázovém poli a po svém probuzení zjistí, že jeho svět je nenávratně pryč. Podaří se mu nalézt svou kosmickou loď a uvrhnout lidstvo pomocí své silné psychické Moci do otroctví?

Zkouška bratrství (Dragonlance Legendy 3) - Margaret Weis & Tracy Hickman. Návrat, brož. 338 stran, 140,- Kč.
Sice poslední část trilogie Legendy, avšak zdaleka ne závěrečný díl příšerně dlouhého (celkem třicet dílů, alespoň prozatím) cyklu Dragonlance. Zajímalo by nás, kdo bude mít tolik odvahy a trpělivosti, aby přečetl všechny (žeby Drakobijci?).

Čaroděj rozzuřený - Christopher Stasheff. Polaris, brož. 279 stran, 89,- Kč.
Již čtvrté pokračování Marka Stonea ve fantasy (nenechte se mýlit jiným jménem).Tentokrát překva(kva)pivě Rod Gallowglass opět vyhraje.

Bill, galaktický hrdina na planetě otročích robotů (ten se česky taky moc nenaučil - pozn. aut.) - Harry Harrison. Classic, brož. 160 stran, 79,- Kč.
Nenechte se zlákat známým jménem, je to sračka jak váza. Již třetí kniha z nejhorší série, jakou H. Harrison napsal. Žádnou recenzičku nečekejte, my to číst nebudem.

P.S. Po několika letech slibů vyšlo DrD pro experty. Vyšetřování komise ze 17. listopadu stále pokračuje.

Máša & Dimoun

<-Návrat do hlavní stránky recenzí