Recenze pro 24. týden

Bill, galaktický hrdina na planetě nechutných rozkoší - Harry Harrison. Classic, brož. 158 stran, 79,- Kč.
Kniha má hezkou obálku, to je vše co se o ní dá napsat. Dále už jen .... slinty, slinty, mlask.

Slídiči (antologie horrorových povídek) - sestavili Ed Gorman & Martin H. Greenberg. Perseus, brož. 423 stran, 140,- Kč.
Devatenáct celkem vkusně vybraných povídek (ačkoliv na Hlas krve nemají) od méně známých autorů, doporučujeme číst před spaním.

Čas opovržení (pokračování Krve Elfů) - Andrzej Sapkowski. Leonardo, brož. 330 stran, 99,- Kč.
Tak nám po roce vyšel opět zaklínač, hanba nakladateli i distributorovi, že nás nechali čekat takhle dlouho (je vidět, že nemají kouska srdce). V první polovině knihy nadrženého čtenáře čeká popis politické situace v Geraltově světě a až potom se rozjíždí strhující příběh bělovlasého zaklínače, dospívající Ciri a jejich přátel i nepřátel - nadešel čas opovržení.

Talisman - Stephen King & Peter Straub. Perseus, váz. 636 stran, 279,- Kč.
Normálně ke Kingovi není co dodat, ale v Talismanu jsou zcela jasně poznat místa, která napsali jednotliví spoluautoři (ty zajímavější napsal King). I přes vysokou cenu doporučujeme všem - jestliže nečtete horrory, je nejvyšší čas začít.

Rebel proti času - Harry Harrison. AF167, brož. 244 stran, 95,- Kč.
Vyšinutý armádní důstojník zdrhne v čase, aby změnil historii. Jeho pronásledovatel má jediný úkol, zabít. Taky máte pocit, že už jste to někde četli?

Minulost napříč budoucností - Robert A Heinlein. Classic, brož. 662 stran, 169,- Kč.
Bohužel, tuto povídkovou sbírku jsme nestihli přečíst a navíc po románu Dost času na lásku je každý Heinlein sázkou do loterie.

Zlatý věk Venuše - Arthur C. Clarke, Napětí zlomu - Paul Preuss. Baronet, váz. 279 stran, 129,- Kč.
Klasické vesmírné sci-fi klasického sci-fi autora s trochu neklasickým spouloautorem, který napsal pouze třetí část této knihy.

Poslové Rámových světů - Gentry Lee. Baronet, váz. 313 stran, 139,- Kč.
Pátý díl nestravitelné Rámovské ságy, tentokrát již bez A.C. Clarka. Všichi se můžeme dopředu zděsit při představě šestého dílu, na němž již G. Lee začal pracovat. A my se ptáme: PROČ?

P.S. Pro hráče Shadowrunu vyšly tyto doplňky: Katalog pouličního samuraje a Herní desky pro Gamemastery.

Máša & Dimoun

<-Návrat do hlavní stránky recenzí