Recenze pro 32. týden

Bohové na Marsu (John Carter, pán Marsu) - Edgar Rice Burroughs. Paseka, 234 stran, váz. 129,- Kč, brož. 99,- Kč.
Druhý díl známého jedenáctidílného cyklu, jehož část již každý správný scifista četl v prvorepublikovém vydání (poznámka pro nakladatele: původní obálky a ilustrace byly překrásné, tahle modernistická hrůza zcela určitě zchladí ruku na peněžence každému sentimentálnímu zájemci).

Občan galaxie - Robert A. Heinlein. Classic, brož. 237 stran, 89,- Kč.
Příběh chlapce-otroka, jenž po různých peripetiích zjistí, že je jedním z nejbohatších mužů v galaxii a poučen ze svých zážitků, hodlá do budoucna bojovat proti otroctví. Vcelku průměrný příběh, přičemž po jeho přečtení nám z něj nezůstalo v hlavě nic.

Bílý drak - Anne McCaffrey. Netopejr, brož. 487 stran, 145,- Kč.
Dlouho očekávaný třetí díl Drakenů z Pernu (zatím každý vyšel u jiného nakladatele), ale moc se neradujte, série z Pernu má ještě devět dílů a Nakladatelství Netopejr chce vydat všechny! (Zdravíme Ondlomouc).

První kniha mečů - Fred Saberhagen. Forma, brož. 284 stran, 89,- Kč.
Děsivý překlad (stejný "překladatel", co "překládal" Orona) - tímto zravíme Strouhu alias Zítka - děsivý děj, děsivá obálka - KUPTE TO!

Hrůzný čas, strach ve světě science fiction - uspořádali M.H. Greenberg, R.E Weinberg, S.R. Dziemianowicz. Mustang, brož. 284 stran 99,- Kč.
Docela dobře sestavená sbírka sci-fi hororů, mimo jiné od R.A. Heinleina (mimochodem ta jeho povídka je asi nejslabší), P.K. Dick, I. Asimov, R. Bradbury, D.R. Koontz. Doporučujeme jako četbu na dovolenou.

Hřbitovní vlaky (21. Ledová společnost) - G.J. Arnaud. Ivo Železný, brož. (ještě aby váz.) 126 stran, 59,90 Kč.
V tomto díle téhle úchylné série se dočtete něco o Metařích Věčného života (?!) tečka

Past na planetě Korz (Mark Stone 24) - Jean-Pierre Garen. Ivo Železný, brož. 95 stran, 54,90 Kč.
Marek Stounů těm šmejdům zase natrh prdel - to je překvápko, co??

Zakázané znalosti - Stephen R. Donaldson. Classic, Brož. 435 stran, 129,- Kč.
Druhý díl trilogie ze vzdálené budoucnosti, v níž vládnou těžařské společnosti a začínají se pěkně vybarvovat. Škoda, že na sebe romány přímo navazují, protože první díl Skutečný příběh by byl dobrý jako samostatný román, takhle jde pouze o zbytečně natahovanou nit. Redakční práce jsou opět (jak je u Classicu zvykem) vesele odfláknuté, takže se setkáte se spoustou perliček (např. rozdělování slov ri-sk, Ni-ck a jiné).

S alchymisty nejsou žerty - sestavila Anne McCaffrey. Perseus, brož. 261 stran, 99,- Kč.
Sedmnáct vcelku totálně blbých povídek z naprosto nepřitažlivým překladem, jestli nám nevěříte, tak si jí kupte (ale, my Vás varovali).

Číslo bestie - Robert A. Heinlein. Classic, brož. 437 stran hrůzy, 135,- Kč (taky hrůza).
Nejhorší překlad R.A. Heinleina vůbec (alespoň zatím, uvidíme s čím nás Classic ještě překvapí - mají samé kvakvalitní překladatele, že?), navíc nápad již autor použil ve svých dvou jiných románech. Pakliže R.A. Heinleina kompletujete, pak bohužel zakupte, ale jinak nemá smysl podporovat sci-fi zločince typu Classic.

Velká jízda (vyprávění o nomech) - Terry Pratchett. Magnet-Press, brož. 196 stran, 89,- Kč.
První díl z trilogie o malých šotcích zvaných nomové, kteří žijí v obchodním domě a vzhledem k jeho likvidaci jsou nuceni přesídlit, z čehož vyplývá spousta problémů pro nomy a dostatek legrace pro čtenáře. Bezvadná kniha (akorát zamrzí, že ji nepřekládal Jan Kantůrek, kterému se nakladatel ani neobtěžoval zavolat i přes naší osobní intervenci), kterou prostě musíte mít! Druhý díl by měl vyjít začátkem září k příležitosti autogramiády Terryho Pratchetta v našem knihkupectví v Jungmannově ulici (více viz post scriptum).

P. S. Autogramiáda Terryho Pratchetta se bude konat v sobotu 7. září 1996 od 11.00 do 13.00 hodin v SF&F knihkupectví v Jungannově ulici č. 24. Přijďte, jste zváni!

Tak čau a zase příště,

Dimoun & Máša

<-Návrat do hlavní stránky recenzí