Recenze pro 38. týden

Konec vládců nebes - John Brosnan. Laser, váz. 230 stran, 140,- Kč.
Třetí a poslední (zaplaťpánbu) díl postkatastrofického příběhu, plného nepochopitelných zvratů. Pakliže ale vlastníte předchozí dva díly, třetí byste měli koupit taky (nebo ukrást kamarádovi).

Akta X (Oranžové znamení #1) - Les Martin (podle scénáře Chrise Cartera). Talpress, brož. 125 stran, 85,- Kč.
Příšerná sazba (údajně pro čtenáře od deseti let), jinak příběh tak akorát k vodě (za hoďku to máte přečtený).

Fantom - Robert Holdstock. Polaris, brož. 356 stran, 109,- Kč.
Bezva příběh (nesouvisející se sérií Les mytág) o malém chlapci a jeho údajných parapsychologických schopnostech. Naprosto super kniha s pěknou obálkou od paní Bouškové, jak jsme zvyklí.

Bariéra Santaroga - Frank Herbert. AF167, brož. 285 stran, 119,- Kč.
Velice zajímavý příběh psychologa, který se snaží přijít na to, proč jsou obyvatelé Santarogského údolí tak dokonale uzavření před světem. Jeho snahu provází spousta podivných "náhod", při nichž vždy jen zázrakem unikne smrti.

Pod očima boha - David Gerrold. Classic (Classic And?, And Classic??, End Classicu???), brož. 300 stran, 99,- Kč.
Jestli očekáváte druhý díl Války s Chtorry, tak můžete čekat klidně dál, tahle kniha to není. Zato je žhavým kandidátem na Koniáše 97. Kromě nepochopitelného příběhu, který začne dávat smysl až někde za polovinou knihy, se setkáte (jak je u Classicu špatným zvykem) se spoustou překladatelských a hlavně korektorských chyb (rádi bychom věděli, co značí asi padesátkrát se v textu opakující značka ") ).

Pavučina - John Wyndham. Mustang, váz. 140 stran, 119,- Kč.
Další román klasika žánru na našem trhu. Den Trifidů to sice není, ale po překousnutí úvodní nudy jde o docela příjemmný příběh o střetu dvou civilizací.

Dolores Claibornová - Stephen King. Odeon, váz. 250 stran, 149,- Kč.
Co byste asi chtěli slyšet o novém Kingovi? Je prostě stejně super jako ty předtím (možná o něco lepší), má jen jednu malou vadu - už jednou vyšel ve slovenštině.

Sekáč (Úžasná Zeměplocha) - Terry Pratchett. Talpress, brož. 364 stran, 98,- Kč.
Již jedenáctý díl Užasné Zeměplochy, který je přinejmenším stejně dobrý (ne-li lepší) než Mort. Tentokrát o tom, jak Smrtě vyhoděj z práce a o tom, co z toho vzešlo.

Duch z Grand Banks - Arthur C. Clarke. Polaris, váz. 268 stran, 139,- Kč.
Bezva fikce o vyzvedávání vraku Titanicu dvěma soupeřícími společnostmi, pro něž je samozřejmě tato akce věcí ohromné prestiže, nehledě na to, že každá společnost chce k vyzvednutí vraku použít jinou technologii a dokázat tak, že zrovna ta jejich je správná. Skvělý román z pera jednoho z nejlepších spisovatelů sci-fi.

Tak čau a zase příště,

Dimoun & Máša

<-Návrat do hlavní stránky recenzí