Recenze pro 49. týden

Čarodějky na cestách (Úžasná Zeměplocha) - Terry Pratchett. Talpress, brož. 376 stran, 105,- Kč.
Další bezvadná kniha z fantastického světa Zeměplochy. Tentokrát jsou hlavními hrdinkami Bábi Zlopočasná, Stařenka Oggová a Magráta Česneková a mají za úkol zlikvidovat zdroj neblahého vlivu pohádek.

Žhavá krev - sestavili Jeff Gelb a Lonn Friend. Talpress, brož. 396 stran, 122,- Kč.
Dvacet čtyři hororových povídek s erotickým nádechem střídavé kvality od známějších i méně známých autorů.

Nekroskop II (Vampýři!) - Brian Lumley. Polaris, váz. 359 stran, 159,- Kč.
KONEČNĚ!!! Dlouho očekávané pokračování skvělého (podle mě vůbec nejlepšího, co tady vyšel - Dimoun) hororu, který navazuje přesně v okamžiku, kde končil Nekroskop I. V tomto pokračování se dozvíte původ Věci pod zemí (alias Tibora Valacha - Ferenciho), která přeměnila v upíra nekromanta Dragosaniho (mimochodem tahle skvěle záporná postava se vyskytuje i tady) i způsob jejího definitivního zničení. Na závěr: druhý díl Nekroskopu je skoro stejně tak dobrý jako díl první, takže - okamžitě koupit!

Temné vize - Stephen King, George R. R. Martin, Dan Simmons. AF167, váz. 309 stran, 209,- Kč.
Šest skvělých, vesměs hororových povídek a jedna bezva novela od autorů zvučných jmen. Skvělý dárek na vánoce.

Nerilka - Anne McCaffrey. Neetopejr, brož. 135 stran, 74,- Kč.
Již pátá kniha z cyklu Drakeni z Pernu odehrávající se dávno před základní dračí trilogií a připomínající dějem i obálkou spíše western.

Hugo story 1968-1969. Virgo, váz. 325 stran, 149,- Kč.
Sedm povídek od šesti autorů. V pořadí třetí kniha vítězných povídek prestižní SF ceny Hugo.

Známý vesmír (magazín Poutník č. 11). Klub Julese Vernea a United Fans, brož. 190 stran, 87,- Kč.
Sedm povídek různých žánrů (SF, fantasy i horor) od různých autorů a seznámení se Známým vesmírem Larryho Nivena od Miroslava Martana. Naše srdce obzvláště poskočila při dvou skvělých povídkách od Michala Špačka, které jsou zasazeny do Tolkienova světa, ale hlavním hrdinou není sličný elf nebo šlechetný horal, nýbrž drsný skřet Urlúk, který se účastní vítězného tažení Temného pána a dává elfům těžce na prdel. Za zmínku stojí i dvě hororové povídky R. E. Howarda, který u nás proslul spíše svými fantasy povídkami a romány.

P.S.: SF & F knihkupectví v Jungmannově ulici, kde jsme byli k vidění, se od nového, roku stěhuje jinam. Bližší informace příště.

Dimoun & Máša

<-Návrat do hlavní stránky recenzí