Books and Magazines

Net Links Description
Discover - magazine News from the world of science.
elektronicky obcasnik VYHEN recenze,povidky,uvahy...
programovani,hudba,grafika...
demo-scena,basne,reportaze...
hry,hudba,lidova tvorivost,proste od kazdeho trochu !
mozno si stahnout z ftp://bbs.infima.cz z knihovny Vyhen --> +hudba,...
foundinspace@foundinspace.com Worlds to look at, wizards, dragons, war, knights, antiques
Homepage Knihkopectva BRLOH. Domovska stranka najvacsieho slovenskeho Fantasy And Science Fiction Knihkupectva BRLOH v Bratislave.
Knihkupectví Krakatit On-line knihkupectví se zásilkovou službou. Postupně bude výběr knih od SF&F, přes kompletní produkci Talpressu, knihy military, až po časopisy, comicsy, CD-ROMy a vyhledávací službu knih v cizím jazyce. Zkrátka náš cíl je - CO NA KRÁMĚ, TO NA WEBU. Vyzkoušejte!
Nakladatelstvi Altar Domovská stránka herního nakladatelství Altar
Nakladatelství Talpress
Softwarove Noviny
The Hacker CrackDown Elektronické vydání knihy, věnované počítačové kriminalitě.

Doprava, počasí, cestování

Net Links Description
Český hydrometeologický ústav Meteoroligcké informace, snímky z družic, radarové informace. Český hydrometeologický ústav
Abus Jízdní řády autobusové dopravy v Čechách
Idos Jízdní řády vlaků
Předpověď počasí Předpověď počasí, meteorologické snímky a animované předpověďní mapy

Fanziny

Net Links Description
AmberZine Nejlepší český SF fanzin v české doméně na Internetu.
Černý Lotos Černý Lotos, SF&F fanzin SFK Galaxie v Benešově
E.L.F. Elektronický Literární Fanzin
Klub přátel díla Terryho Pratchetta a jeho Zeměplochy
Šavlozubá Veverka Kopie některých čísel tohoto známého DrD fanzinu. Naleznete zde články týkající se Dračího doupěte, drobné úpravy pravidel, rozsáhlý tematický bestiář a mnoho dalších věcí.
Vítejte v Putně Stránka pro všechny,co hledají aktuální verzi Trosek
X magazin - Akta X Fanzin venovany serialu Akta-X

Galerie

Net Links Description
Elektronická galerie Naprosto nepřekonatelná elektronická galerie, která se věnuje především současným umělcům. A co navíc, obrazy, které se Vám líbí, si můžete po Internetu objednat. Je jednou z nejrozsáhlejších elektronických galerií.
Louvre Dopravní spojení, historické informace, plán Louvru, přehled sbírek s přehlednými mapkami, ukázky exponátů a jiné.
Metropolitan Museum of Art Na těchto stránkách lze nalézt přehled sbírek této New-Yorské galerie, vlastnící více než dva milióny uměleckých děl, z nichž některá jsou až 5000 let stará. Dále přehled o akcích muzea, koncertech, aukcích a podobně.
Wentworth Gallery Tato virtuální galerie je propojena s několika skutečnými galeriemi, takže se zde můžete dozvědět o probíhajících výstavách po celém světě. Řadu obrazů, které jsou zde prezentovány, si můžete koupit.
Williams Gallery of Fine Art Další rozlehlá virtuální galerie, která umožňuje i on-line nákup obrazů po Internetu. Nechybí tu ani přehledný katalog autorů a stránka s nejnovějšími díly.

Gothicism

Net Links Description
Dark Side of the Web Přes 900 linků na různé sity věnované (nebo se vztahující ke) gothicismu a horroru
Gargoyle Home Page Chrliče a jejich historie
Gothic Literature Velké množství gotických povídek i celých románů v elektronické podobě (např. Bram Stokerův Drakula), horrorová literatura.
Gothics Tales Stránka věnovaná krátkým gotickým povídkám.

Horror Author Home Pages

Net Links Description
Alfred Hitchcock Hitchcock -The Master of Suspense: Život, filmy, herci, herečky a další lidé, mající k Hitchcockovi nějaký vztah, a mnoho dalších informací.
Clive Barker Web of Lost Souls - Clive Barker; Oficiální stránky Clive Barkera. Knihy, povídky, filmy, další aktivity. Rozhovory, někdy i "naživo".
Dean Koontz Životopis, seznam knih a povídek, FAQ.
Edgar Allan Poe Kdo byl Poe, dílo, virtuální knihovna (spíše věci s Poem související)... Graficky velmi pěkně udělané stránky.
H.P.Lovecraft Životopis, dílo, bestiář Cthulhu mýtů
Stephen King Vynikající home page se spoustou informací o Stephenu Kingovi, jeho knihách i filmech. Velmi přehledné, u filmů jsou uvedeny dokonce i soundtracky.

Horror Related Home Pages

Net Links Description
The Cabinet of Dr.Casey Plakáty, obrázky, povídky, filmy (AVI, MOV sekvence), zvuky, spisovatelé (dílo)
The official WebSite of H. R. GIGER Filmy jako Hellraiser, Vetřelec, Braindead, Poltergeist, nebo Lynčovu Dune zná asi každý fanoušek horroru a dark fantasy. Všechny tyto filmy spojuje jedno jméno - jméno výtvarníka, sochaře a malíře H. R. Gigera. Životopis, knihy, výstavy, obrazy, sochy, filmy a mnohé další aktivity tohoto vyjímečného umělce. Vynikající site pro všechny příznivce temných, bizardních, morbidních horrorových obrazů, dekorací a masek...
Vampire Movies Web Site Seznam snad všech upírských filmů, co kdy byly natočeny (s linky na příslušné stránky) - spousta informací, vyhledávání podle různých kritérií >> pro milovníky upírů asi pochoutka
Vampyres Only FAQ, Drakula, gallery
Vítkova HORORová stránka recenze hororových filmů, profily režisérů a herců, spousta linků, obrázky, kompletně v češtině

Moviez

Net Links Description
Movieweb O filmech a vůbec
Blade Runner Kdo ve filmu hraje, informace o soundtracku, dva AVI klipy z filmu. Další Blade Runnerovské stránky.
Hollywood Oficiální stránka filmu - nové filmy do kin v U.S.A. (MOV, AVI sekvence) info o filmu je multimediální.
Internet Movie Database at US Velká filmová databáze s mocným vyhledávacím systémem. Můžete vyhledávat podle názvu filmu, jména herce, herečky, režiséra, producenta, kameramana, kostiméra, jmen postav a řady dalších kritérií. Výsledky vyhledávání jsou výborně provázány na další data, takže třeba ke jménu jakéhokoliv herce dostanete seznam všech jeho rolí. Informace opravdu snad o všem možném.
Svet filmu Fanzin venovany novinkam na filmovem platne
Twin Peaks Welcome to Twin Peaks: fotografie herců a zejména hereček nejen z filmu, jejich životopis a filmografie, FAQ, rozhovory. Zatím stále v konstrukci.
United International Pictures Oficiální stránka United International Pictures. Adresa známá zejména z reklam na nové filmy v kinech společností Universal Pictures, MGM/UA a Paramount. O filmech je zde možné získat obvykle mnohem více informací, nežli poskytne reklama.

Music - Gothics

Net Links Description
Current 93 Pri's Current 93 WebPage - zejména diskografie je velmi podrobná.
Dead Can Dance Oficiální stránka DCD, diskografie je včetně textů.
Death In June Diskografie je oficiální, "Vše, co chcete vědět o DIJ" (a nejen o nich, např. C' 93 a Sol Invictus jsou jim velmi blízcí).
Ordo Equitum Solis Diskografie a základní informace, labely CD u Musica Maxima Magnetica. Zajímavá skupina pro milovníky střdověké gotiky, hudba plná magie a mystiky. Může vzdáleně připomenout např. Serpent's Egg od Dead Can Dance.
Siouxsie And The Banshees Siouxsie And The Banshees Home Page - diskografie, texty, obrázky, zvuky.
Sisters Of Mercy
Skinny Puppy Central Neoficiální stránky; články, diskografie, historie, texty, obrázky, samply a další informace o této DBM skupině, provádějící zvukové experimenty daleko za hranicemi hudby. Nahradil původní stránky, zatím je ale stále "under heavy construction".
Sun God Stránka na "netville music bands" situ. Poskytne informace o tomto novém projektu Rodneye Orphea (leader cyberpunkových The Cassandra Complex), Patricie Nigiani (původní Project Pitchfork) a Marcuse Giltjese (Girls Under Glass, Project Pitchfork), zabývající se Voodoo magií, srovnávaný (opět) s Dead Can Dance.
The Cure S více okénky je lepší větší grafické rozlišení - a alespoň highcolor barvy také nejsou k zahození.

Music - New Age

Net Links Description
Jan Hammer Neoficiální, ale základní informace se najdou.
Jean-Michel Jarre The JMJ Mailing List Homepage
Kitaro Oficiální domovská stránka
Mike Oldfield Domovská stránka tohoto skvělého hudebníka. Můžete si zde stáhnout i nějaké MIDI.
Vangelis Stránky sice nejsou Vangelisem přímo autorizovány, jsou ale podrobné.
Yanni Unofficial Yanni Web Page; Původem Řek, kombinuje New Age schemata s prvky vážné hudby a tradiční řecké hudby (viz koncert v Akropoli, vysílaný 24. 12. 1995 TV Premiéra, kde kromě Yanniho, hrajícím na syntetizátory, hostoval The Royal Philharmonic Concert Orchestra a řada dalších umělců)

Net

Net Links Description
Cyberpunk Co je to Cyberpunk, cyberpunová literatura, William Gibson, Bruce Sterling.
HotJava Home Page Základní informace o programovacím jazyku Java, dokumentace, FAQ, HotJava Browser
Internet Zen and the Art of the Internet - Úvod do Internetu pro začátečníky (základy počítačových sítí, E-mail, anonymní FTP, Usenet, Telnet, finger, ping, talk, konference). Spousta užitečných informací
Unofficial C.punk Page Úvod k neoficiálním cyberpunkovým stránkám, z něhož se můžete dostat (přes známou hlášku o přesunu situ) na vlastní cyberpunkové stránky; opět Co je to C., filmy, gamy, další ziny
VIRTUAL BREWERY I ON Visual Computing - site věnovaný počítačové grafice - opravdu pěkné. Stránky jsou založeny na poměrně velkých aktivních bitmapách, takže site asi nebude příliš vhodný pro přístup přes modem.
Virtual Reality The Virtual Reality Modeling Language: Specifikace VRML v1.0, knihovny.
VirtualWorld Fiktivní svět Virtuálního zeměpisného svazu, který "objevuje" nové světy prostřednictvím pilotů - návštěvniků tohoto serveru.
WebSpace Pěkný site věnovaný3D grafice a virtuální realitě, založené na browseru WebSpace Navigator (bohužel je určen pouze pro pracovní stanice Silicon Graphics).

Noviny a časopisy

Net Links Description
Bajt
CAD&Graphics
Computer Echo
Daily Telegraph
Economist
Elektronické hudební magazíny
Guardian
Chip
I'Magazine
Kolemjdoucí
Lancom
Lidové noviny
Mladá fronta dnes
Mladý svět
Neviditelný pes Elektronický magazín Ondřeje Neffa

Occult, mysticism, paranormal

Net Links Description
Archive X The WWW Virtual Library: Archive X, Paranormal Phenomena - Stránky věnované i u nás známému seriálu. Obsahy všech dílů všech sérií seriálu, Archive X FAQ.
Classical Mythology HQ Přináší aktivní mapku starověkého Řecka (data k jednotlivým oblastem zatím ještě nebyly doplněny), a linky na další mytologické stránky na stejném serveru: Women in Classical Mythology ::)) je podrobný a výborně provázaný systém stránek, přehledné rozdělení bohů, titánů, monster, hrdinů atd. lze najít na Classical Mythology, stránce Prof. Ruth Webba (že by budoucnost vysokoškolského studa???) - ještě v konstrukci, nebo Women in Greek Mythology stránce.
Myths and Legends Mýty a legendy např. Blízkého východu (Sumerové, Asyrsko-Babylónská mytologie, Egypt - Kniha mrtvých), starořecké a starořímské, japonské, ruské, keltské, polynézské, a mnoha dalších národů. Vynikající stránka, kde zájemce o staré mytologie najde opravdu hodně informací.
Non-Traditional Religions Obrovské množství linků s tematikou Neopaganismu, astrologie, egyptologie, druidismu, Keltskou, mytologickou, šamanismu, satanismu, wiccy, mytologie, magie a rituálů.
Oriental Institute Alchymie, astrální projekce, astrologie, hinduismus, cthulhu mýty, quabalah, obecná magie a další linky.
shawn's occult resources Alchymie, astrální projekce, astrologie, hinduismus, cthulhu mýty, quabalah, obecná magie a další linky.
The Ancient World Web The Ancient World Web: The Ultimate Index of All Things Ancient - Obrovský seznam výborně komentovaných linků týkajících se muzeí, archeologie a všeho, co je nějakým způsobem spojeno s historií.
UFO archiv Computer Data a.s. má to potěšení nabídnout nejrozsáhlejší a nejlépe zásobený archív věcí mezi nebem a zemí, židlí a klávesnicí a tak všeobecně. No comment...
UFO links Necelých 30 linků na jiné stránky věnované sledování a výzkumu UFO.
VedaNET VedaNET Vedic Astrological Symbolism, Meditations and History: Dobrý úvod do symboliky
X-Files Obsáhlý obrazový archiv.

Pictures

Net Links Description
Second Nature Kolekce různých screensaverů
Art Crimes Index Graffiti na Internetu. Akce, pořádané kolem tohoto druhu subkultury, fotografie graffiti, pořízené v různých zemích světa.
Art Gallery - Home Na těchto stránkách lze najít reprodukce dvou umělců, Capa a Nathana Wagonera. Kromě toho je zde řada linků na další servery, zabývající se uměním.
Computer Art Velká sbírka velice pěkné raytraceingové počítačové grafiky. Působí na emoce, vyjadřují nálady. Mirror site pro Texture Land.
foundinspace@foundinspace.com Worlds to look at, wizards, dragons, war, knights, antiques, strange and unusual things to see and look at.
foundinspace@foundinspace.com Worlds to look at, wizards, dragons, war, knights, antiques, strange and unusual things to see and look at, Come czheckz us out
The Surrealism Server Historie surrealismu, jeho podoby. Reprodukce mnoha slavných umělců; několik jmen namátkou: Salvator Dali, Max Ernst, Joan Miró, Hieronymus Bosch a mnozí další.

Politika & finance

Net Links Description
Burza Cenných Papírů Praha Aktuální informace z burzy cenných papírů (kurzy, objemy obchodů,...)
Parlament České republiky Na této adrese je možné sledovat, jak jednotliví poslanci hlasují při projednávání zákonů a s jednotlivými návrhy se bude možné rovněž seznámit. Informace o hlasování by měly být on-line.

Různé

Net Links Description
Adresář fanů na I-netu
Advanced Dungeons & Dragons
Hyperreal.com Techno archiv (PC magazín, MAC magazín, hudební archívy, drogy,...(
Jára da Cimrman Poměrně obsáhlá a zajímavá stránka. (Necht je tato stranka povazovana za neoficialni diskuzi na tema Cimrman. Cimrman je postava autorske dvojice Sverak & Smoljak. Oba dva si existenci teto stranky nepreji.)
Mapa Prahy Momentálně v rekonstrukci, bude dostupná později.
Radio 1 Extravagantní cool české rádio, Rádio 1 - co dodat?
P.S. Rotující 3D logo je super!!!
TV.net Copak nám to asi dávají pěkného v televizi??? Aktuální TV program pro ČT1, ČT2, Novu a Premiéru. Součást stránek spol. MA Media, kde dále najdete seznam filmů, které přijdou do našich kin a spoustu dalších věcí.
Vynálezy a objevy Zde můžete nalézt informace o celé řadě užitečných, méně užitečných, i kuriózních objevech, vynálezech a nápadech. Zajímavé stránky k poučení i pro pobavení.

Sci-fi

Net Links Description
1999: 33 let cekani na puvodni Star Trek Stranka kampane za vysilani puvodni serie Star Treku v cestine.
Al Batani Výběr z databáze hvězdné lodi Al Batani přináąí mnohé informace o seriálech Star Trek prostřednictvím podařeného (volitelně LCARS) rozhraní, v různých verzích odladěných pro různé browsery.
Alpha Ralpha Boulevard Seznam svetovych SF autoru (kratky zivotopis a bibliografie)
Battlestar Galactica - 1.česká stránka Informace o SF sérii Battlestar Galactica v čeątině.
Ceske stranky SF&F Recenze knih publikovanych doma i v zahranici, announce novinek, filmova rubrika, SF&F burza - BAZAR NA PAKLE, tydenni SF-TV program, udalosti SF&F doma i v zahranici, WWW Shuttle port na dalsi URL...
Černá planeta Kybernetický koutek SF knihkupectví Černá planeta, recenze knih, informace o připravovaných titulech nakl. NÁVRAT, objednávky, drby, SF linky (a další...)
Česká SF/Fantasy Homepage Stránky zaměřené především na recenze SF&F knih, obsahuje rovněž archiv sci-fi a fantasy povidek.
Darcom’s Weird Web Pages Hodně sci-fi a horror linků, gamy (např. Doom)
Dominion Jedna z nejobsáhlejších Sci-fi stránek ve světě vůbec
Dune Museum Arrakeen - Archives; stránky věnované Dune fenoménu. Lze zde najít Lynchův scénář k filmu (193k), recenze, doplňující materiály od F. Herberta, FAQ, GAMU,...
Elysium Linky na téma Sci-Fi obecně, Star Track speciálně, a je zde i několik linků mytologických.
Internet Top 100 SF/Fantasy Li Seznam 100 nejlepších Sci-Fi a Fantasy knih, podle hlasů získávaných E-mailem. Žebříček je updatován týdně.
Katalog SF&F knih vydavatelství Polaris WWW katalog Sci-fi & Fantasy knih z vydavatelství Polaris a nejen od nich v hypertextové formě. Katalog obsahuje popisy knih, ceny a případně recenze. Knihy je možné objednat u zásilkové služby vydavatelství Polaris (adresa je v katalogu).
Kroniky Questaharu
Neldelindeho F&SF stránka
Petrova SF stranka Povídky, knižní a filmové recenze, Titanic
Port 7969 Scifoidne orientovana stranka.
První Brněnská oficiální SF & F homepage Co se děje ve scifistickém světě a jiné zajímavosti
SALAMANDR WWW stránky sci-fi a fantasy klubu SALAMANDR
SCI-FI Sci-Fi Channel Feed - program televizního sci-fi kanálu
Science Fiction Weekly Novinky týdne (především filmy), filmová review, nové hry pro všechny platformy, ...
SFK Radegast Stránky a fanzin sci-fi klubu Radegast Kopřivnice.
Star Trek archív
StarTrek.CZ - ST server Pokus o vytvoření českého informačního serveru o fenoménu Star Trek.
Stránky klubu přátel J. R. R. Tolkiena Pro vstup na další stránky musíte nejprve vyluštit hádanku.
The New Mythology Teoretické úvahy na téma Sci-Fi jako druh nové mytologie.
Trosky WWW fanzin SF klubu Mladá Boleslav
Zakázané technologie Zakázané technologie Ondřeje Neffa, původně pro Ikarii, rovněž na Netu.
Základna Základna, Literární revue SF příběhů, povídek a myšlenek

Space

Net Links Description
Hubble Space Telescope Hubble Space Telescope je dalekohled o průměru primárního zrcadla 2,4 metru. Protože se nachází na oběžné dráze Země, dokáže zaznamenat události v blízkémi vzdáleném vesmíru s neuvěřitelným rozlišením. Na uvedeném linku lze nalézt nejnovější informace o tomto přístoji, velké množství snímků jím pořízených i řadu textů a dalších informací.
NASA NASA Kennedy Space Center Home Page: Informace o Kennedyho středisku, o letech raketoplánů (uskutečněných, probíhajících i plánovaných) a jejich výzkumných programech plus linky na další relevantní servery.
Planet Earth Info Page Lze zde najít různé informace z různých vědních oborů (od astonomie, přes chemii až třeba po zpracování signálů). Zajímavá navigace přes "rooms", nebude ale asi příliš vhodná pro přístup přes modem. Existuje ale i textová verze navigace.
Tak, to je vše. Chybí-li zde Váš oblíbený link, můžete ho zařadit.


** Teleport system ver. 1.1 **