Debordelizace naší kabelky Extropy-logo

- Extropistický náhled na osobní věci (Pavlína Křepelková) -

Milé dámy,

druhá termodynamická věta nám říká, že ať už se jakkoli snažíme bojovat proti entropii a chaosu, nemůžeme nikdy úplně vyhrát. Chaos nám zcela nezmizí, pouze se přesune tam, kde se cítí skryt před naším pátravým zrakem. Máme vlastně jen 2 volby - pečovat o svůj zevnějšek a mít pak chaos v kabelce, nebo mít v kabelce skvělý pořádek a vypadat jako ochechule.

To druhé však každá normální žena pochopitelně zavrhne a tak nezbývá, než se smířit s jistou mírou chaosu v kabelce. Avšak - moderní vědecké metody nám slibují možnost zvítězit i na této frontě, milá děvčata, přestože se jedná skoro o kvadraturu kruhu.

Využití počítačů a databází

Žijeme ve věku Internetu a globálního vědomí, milé dámy. Proč si neudělat databázi svých předmětů a neuložit ji na nějakém serveru? Samozřejmě pod přístupovým heslem, které nezná ani náš přítel. Večer si pak můžeme porovnat stav kabelky s výpisem na tiskárně (nebo kdykoliv na displeji organizéru připojeného na mobil) a roztřídit věci podle jednotlivých adresářů. Že to je málo a věci musíme uspořádávat samy? Nevadí! Nastupuje..

Umělá inteligence a nanomechanické rtěnky, zrcátka atd.

Aby se předměty v kabelce přeskupovaly samy, automaticky, je třeba je vybavit senzory a nožičkami. Jejich pohyb pak bude řízen programem umělé inteligence, nejlépe na bázi distribuovaných neuronových sítí. Pokud se nám nějaký neposlušný předmět zatoulá tam, kam nemá, okamžitě senzor vyšle data do neuroprocesorové sítě a ta na základě fuzzy logiky určí, kam se má daný předmět přemístit a vyšle příkaz jeho nanoservomotorkům. To můžeme měnit i podle své nálady.  Speciálním příkazem bude potom procedura FIND, ktera po vyhledání předmětu tomuto nařídí, aby se sám vydrápal z kabelky do naší připravené ruky. Signály můžeme vydávat i telepaticky, budeme-li mít v hlavě cerebro-elektronický interface. Ona taková zásuvka pro koaxiální kabel na hlavě může být i zajímavým a vzrušujícím módním doplňkem.

Poslední instance : kryonizace (tzv. Endlösung)

Milé přítelkyně! Je možné, že i tyto high-tech metody selžou a bude nutno hledat východisko z nouze. V tom případě navrhuji radikální, ale konečné řešení: kryonizaci, např. u firmy ALCOR. Ti přijedou během půlhodiny se svým speciálním vitrifikačním roztokem a trvale zmrazí kabelku s celým obsahem v jejim stavu s minimální entropií, když už se nám ho konečně podařilo dosáhnout. Za zvláštní příplatek je možno nechat zmrazit s kabelkou v kapalném dusíku i její majitelku a obojí rozmrazit v nějaké budoucnosti, kdy budou vyvinuty ještě účinnější metody udržování pořádku v kabelce.


Inzeráty: 

Osamělá se čtyřmi dětmi a pevnou linkou 64kbps hledá přítele. Zn. Vzájemná kompatibilita.

Zapřisáhlá warezačka hledá příslušníka BSA nebo kapitána Dastycha.   Zamilované hovory pouze po ICQ či na zakódovaném IRC kanálu podmínkou. Zn.:"Hledej, šmudlo" 

Vyměním nejlepšího přítele za kompletní sadu grafického software od Adobe. Je čistotný, hodný a nekouše. Zn.: "Jen poslední a počeštěné verze"