CESTA ZA POKLADEM


      Na adrese http://www.angelfire.com/ab/richterova/ se nachází velmi zajímavý návod, jak dosáhnout opravdového úspěchu a splnit si své životní sny. Pokud si myslíte, a přiznám se, že i já jsem si to donedávna myslel, že základem vašeho profesionálního úspěchu jsou vaše znalosti nabyté na vzdělávacích ústavech různého stupně a zkušenosti nabyté během praxe, tak se mýlíte. K opravdovému úspěchu a dosažení finanční nezávislosti plně postačí následující text, který si dovolím okomentovat. Origiální text bude citován tučně a mé komentáře červenou kurzívou.
Jedná se o jakýsi návod pro účastníky hry, v našich končinách známé jako pyramida a na úvod podotýkám, že mi není jasné, jak je originální text myšlen. Pokud si prohlédnte zdrojový kód dokumentu, zjistíte, že obsahuje tzv. Meta-tag, který obsahuje vybraná klíčová slova, která používají některé vyhledávací servery. Cituji:
"<meta name="keywords" content="skyline pyramida podvod pyramidova hra letadlo">"
Z tohoto si odvažuji tvrdit, že by se mělo jednat spíše o varování. Z technického hlediska je uvedení klíčových slov k ničemu, jelikož jednotlivá slova nejsou oddělena čárkou a tag se ve zdrojovém kódu nachází úplně jinde, než má, tudíž ho s největší pravděpodobností vyhledávač nezaindexuje. Celkově je zdrojový kód jednoduchého textového dokumentu plný různých HTML perel, jako např. definice barvy pozadí bílá a barva odkazů také bílá. Že by součást utajení?

AKADEMIE SKYLINE INTERNATIONAL
Ta pravá a jediná škola, kterou v životě potřebujete. Akademický titul sice neobdržíte, ale za ty peníze to stojí. Nebo ne?.

Plán pokladu
Plán pokladu od Skyline international je nekonečný koloběh uvedený v prvním obchodním tréninku. Základem úspěchu u Skyline international je přesné dodržování tohoto plánu. Zkratky a vlastní cesty vedou k překážkám, nebezpečím a neúspěchům.
Jako každá hra, má i tato cesta za pokladem jasná pravidla. Kdo podvádí je podvodník.

CESTA K ÚSPĚCHU

Základy úspěchu

Nadšení
"Kdo hoří, sám může ostatní zapálit!" Konečně mám tu možnost žít! Můžu si splnit své sny, přání, naděje a cíle, které jsem si do této chvéle splnit nemohl. Daří se mi SUPER!

Osobní postoj
Skyline je můj život, žiji pro Skyline. Mám tu nejlepší práci u nejlepší firmy.

Kontakt se skupinovým manažerem
Můj skupinový manažer je můj druhý táta. On také začínal jako maloobchodník a velkoobchodník a nyní je v managementu firmy. On ví, jak obchod funguje, poradí mi a pomůže mi. Je pro mě neustále dosažitelný a je mi neustále k dispozici, proto je pro mě důležité pravidelně ho kontaktovat osobně nebo telefonicky.

Úsměv
Keep smilling! Každého úspěšného člověka poznám podle toho, že se usmívá. Úsměv je výsadou úspěšných lidí.

Oblečení a zevnějšek
Pokud chci být věrohodný a také tak působit, musím se vhodně oblékat a dbát o svůj zevnějšek. Proto nosím kvalitní, slušivé a vhodné oblečení po celý týden, nejen při akcí firmy. Můj vzhled mě reprezentuje, ukazuje můj úspěch.

Vzor
Z úspěšných lidí (nejlépe z managementu Skyline international) si vyberu vzor. Úspěch se mohu naučit pouze od úspěšných lidí z praxe.

Cíle, sny, motto
Své okolí si vyzdobím obrázky věcí a cílů, které CHCI vlastnit a kterých CHCI dosáhnout. Je pro mě motivující mít neustále na očích svůj sen či cíl. Na viditelná místa si také napíšu své životní motto, které je mým hnacím motorem, které mi dodává sílu a energii do práce a do života.

Na těchto základech stojí Nekonečný oběh
Toto a vlastně celý text je, dle mého názoru, vytvořen lidmi, kteří se vyznají v psychologii osobnosti. Alespoň takové, která je pro jejich záměr ideální. Osobně si ji představuji jako mladého muže kolem 20-25 roky, středního vzdělání spíše obecného směru, bez hlubších znalostí nějakého oboru se silnou, až chorobnou touhou po úspěchu, což vede ke snadné zmanipulovatelnosti. Případně jako vyučeného mladíka, který svoje mládí strávil v montérkách a nyní má možnost konečně proniknout do světa těch úspěšných v kravatách a drahých vozech. "Vždyť ten jejich svět není tak složitý, jak se mi snaží tvrdit." Slovní vazby jako:"Skyline je můj život, žiji pro Skyline" nebo "Můj skupinový manažer je můj druhý táta" (osobně jsem se při tomto dosti pobavil) jsou přesně to, co tito lidé potřebují slyšet. Konečně někam patří, jsou to "opravdoví profesionálové".

NEKONEČNÝ OBĚH
I.POZVÁNÍ

Pozvání je nejdůležitější a nejtěžší část Nekonečného oběhu. Pokud nikoho nepozvu, nemůže začít můj Nekonečný oběh, nemůžu mít úspěch! Nejhorší pozvání je to, které neuskutečním. Jestli budu pořád sedět doma, nebudu potkávat lidi, nebudu mít úspěch! Na jednu prezentaci mohu pozvat dva hosty nebo pár.

Jedinými podmínkami pro účast v obchodě je minimální věk 18 let a reálná šance uspět.

Na pozváni neexistuje žádná univerzální metoda. Každý člověk jde pozvat, ale každý a je jiný a každý se zve jinak. Proto musím před každým pozváním přemýšlet o charakteru, povaze a zálibách osoby, kterou chci pozvat. Každý člověk má slabou stránku, která jde využít k pozvání.

Metoda 4Z

Zpozornit - svým zevnějškem, oblečením a vystupováním poutám pozornost. Kladnou! Úsměv, oblečení, nadšení,…. to jsou mé zbraně.

Zájem - osm bodů, kterými navnadím posluchače a probudím v něm zájem:
americká firma (podnik)
světová novinka
mezera na trhu
poprvé v České republice
začíná budovat svůj obchod
obrovské možnosti výdělku
za poloviční čas si splním své sny, přání, naděje a cíle
za málo práce hodně peněz!
Zvědavost - "Zajíma tě to?","Jsi spolehlivý?","Jsi zodpovědný?" , 350Kč.
Závěr - "Vyzvednu tě….."

Pozvání musí být krátké a jednoduché - krátký dráždivý rozhovor! Nesmí trvat déle než 5 minut. Správným pozývacím pohovorem (rozhovorem) naplním hosta zvědavostí, čekáváním a zájmem. Pokud host toto cítí, přijde. A rád!

Důležité! Žije-li host v manžeství nebo pevném svazku, je nutné pozvat na prezentaci oba dva. V případě, že je jeden z nich zaneprázdněn, přesunu pozvání na dobu, kdy se budou moci prezentace zúčastnit oba! Při pozvání je důležité si uvědomit, že práci NABÍZÍM, nikoho se o nic NEPROSÍM! Také nikdy nemohu vedět, jak který host bude reagovat na prezentaci a jak se rozhodne. Proto si hosty nevybírám, beru je postupně.

Několik návodů na pozvání:
metoda CITRON - " Vezmi si s sebou citron, bez něj tě tam nepustí!"
metoda BANKOVKY - Několik dolarů si proměním na menší bankovky: " Dostal jsem výplatu a nevím, jestli jsou ty bankovky pravé.Poraď mi."
metoda TŘETÍ OSOBA - "Mám super práci a hledám nějaké spolehlivé lidi. Ty znáš spoustu lidí, poraď mi."
metoda OBÁLKA - Když host odmítne, vytáhnu obálku:"Tady mi to vypiš a napiš tam, že nemáš zájem o spolupráci s firmou a že uvolňuješ své místo dalším. Já za to dostanu 60 dolarů." - metoda S.O.S. - "Potřeboval bych poradit…"
metoda DOPROVOD - "Potřebuji doprovod na jednu akci, partner je zapeprázdněn."
metoda ODZADU - " Dej mi 350 Kč, dej. Tak, v sobotu (neděli) ti ukážu super obchod!"
a tak dále… Fantazii se meze nekladou….
Nejčastější problém
KDYŽ MI NIC NEŘEKNEŠ, NIKAM NEPOJEDU!
"Neřekneš nikde nic?", "Umíš držet tajemství?"," Já taky!"
"Byl jsi někdy v opeře?","Dá se opera vysvětlit?","Ne, musí se zažít!"
"Když víš, že nápoj obsahuje 70% vody, 21% cukru a 9% přírodního barviva, víš, jak ti bude chutnat?"
"Tento obchod je jako puzzle. A toto puzzle se skládá u nás na firmě pět hodin. Když ti teď složím pár dílků, víš, jak bude obrázek vypadat?"
"Rád bych ti to řekl, ale nejsem k tomu kompetentní a navíc jsem podepsal obchodní tajemství."

Další otázky
Název firmy? D.O.C Business Support A.G. akciová společnost!!!!
Podstata práce? Devizový transfer Česká republika - Švýcarsko.
Povolení České národní banky? Ano.
Živnostenský list? Ano.
Je to multilevel marketing? "Co je multilevel marketing?", "Pyramida?","Není to pyramida."
Při nečekané otázce:"Já jsem ve firmě krátce, to je otázka pro mého manažera."
Problém 350 Kč
Částka 350 Kč mi slouží k pojištění účasti hosta na prezentaci. Proto je důležité, abych měl hostových 350 Kč u sebe již několik dní před prezentací, protože nikdo mi nedá 350 Kč jen tak, aby se mě zbavil.V některých případech mohu nechat 350 Kč k zaplacení na místě. Pozor! Host to musí vědět, 350 Kč pro něj nesmí být překvapení!
Opět neexistuje univerzální metoda pozvání.
ORGANIZAČNÍ POPLATEK - "Je to na jídlo, pití, cestu,….."
TAJEMSTVÍ VÝDĚLKU -"Kolik peněz bys dal za to, když ti řeknu, jak vydělat za rok několik set tisíc korun. 1000? 2000? Stačí 350 Kč." Platit za hosta vstupné není příliš vhodné, ale ve vyjímečných případech to mohu udělat. Musím však na to hosta upozornit:"Na akci je vstupné 350 Kč, ale já jsem to za tebe zaplatil."
Host, pro kterého je částka 350 Kč příliš vysoká, není pro obchod vhodný. Co bude dělat až se dozví částku 1400 USD? Uteče?!
Pokud mám hosta pozvaného a vybráno 350 Kč zavolám svému skupinovému manažerovi a přihlásím sebe a svého hosta (hosty) na prezentaci. Své hosty přihlašuji vždy, abych zajistli místa, pití a jídlo pro sebe a své hosty.
Tady už jde do tuhého. Tedy o peníze. Je to v podstatě návod, jak rozvíjet další větev pyramidy a blbout lidi podobně, jako zblbli mě. Slova jako americká firma, devizový tranfer, Česká národní banka atd., to jsou ta pravá magická slova. Trochu mě zaráží těch 350,-- Kč jako vstupné. Z mého pohledu by mě onen člověk nikam nezval, ale prodával vstupenku. Ale chápu, že to je jistá záruka toho, že ten člověk pak bude mít i "kouzelných" 1400USD. Nebudu komentovat jednotlivé části, je to propracovaná psychologická hra s jednoduššími lidmi. Určitě si uděláte názor sami. JÁ HO MÁM A CÍTÍM SE SUPER!!! :-)

II. PREZENTACE

Prezentace je druhou částí Nekonečného oběhu. Zde se host dozví 95% informací potřebných pro spolupráci se Skyline international. Základem úspěchu na prezentaci je dobrý pocit mého hosta. A aby se můj host cítil co nejlépe, vyžaduje si to můj aktivní přístup.

Příprava na prezentaci
Již při pozvání musím hosta upozornit, že na prezentaci potřebuje (kromě 350 Kč) dvě věci:
slušné oblečení - muž oblek, košili, kravatu…žena kostým, společenské šaty…
dobrou náladu - " Nečeká tě žádný nepříjemný pohovor, budeš se bavit!"
Na každé akci Skyline international musím mít jmenovku!

Cesta na prezentaci

Pokud je to možné, hosty vždy vyzvednu z jejich domova. Důležitá je dostatečná časová rezerva, musím předvídat zpoždění hostů, dopravní zácpy, defekt auta a podobně. Je lepší přijet o hodinu dřív než o minutu později. Během cesty připravím hosty na prezentaci:" Prezentace má čtyři části, každá trvá asi 45 minut až hodinu. Mezi částmi je asi 15 minut přestávka, kdy se můžeme napít. První část je úvodní, tématická. Po první části podepíšeš dobrovolný závazek o zachování obchodního tajemství. Ve druhé a třetí části se dovíš většinu potřebných informací. Čtvrtá část je závěrečná, uvolňovací. Po skončení tam bude připraveno občerstvení."
Důležité je hosta upozornit, že se tam bude tleskat, že se tam bude pískat, pokřikovat, aby se nelekl a že ho čeká příjemný večer (den), že se bude bavit. Proto by měla již cestou na presentaci vládnout příjemná nálada. Pozor! Pořád nesmím hostovi prozradit nic víc, než při pozvání! Také je vhodné naladit hosta na setkaní s úspěšnými lidmi:"Představím ti svého šéfa, to je miliónový člověk, hodně mi pomohl a naučil jsem se od něj spoustu věcí."

Prezentace

Před prezentací odevzdám vypsanou obálku s penězi (350 Kč za hosta nebo pár + 200 Kč za mě) a vyzvednu nalepovací identifikátory pro své hosty. Na identifikátory napíši jejich jméno a nalepím na levou stranu hrudi (ženy si jej nalepí samy). Sám mám již svou jmenovku na hrudi. Své hosty se snažím "tlačit" ke svým nadřízeným - manažerům a ředitelům. Krátce před zahájením jdu s hosty do sálu, abychom měli co nejlepší místa. Hosty upozorním, že po první části budou vypisovat obchodní tajemství. Pokud mám na prezentaci dva hosty, sedím vždy mezi nimi, i když jsou to manželé nebo snoubenci. Během prezentace spolupracuji s prezentérem, to je důležité pro navození důvěry mezi hostem a prezentérem. Také zde je důležité projevovat nadšení a kladný přístup a to POTLESKEM! Potlesk pomáhá navodit příjemnou atmosféru, uvolnit se a zpřístupnit novým informacím. Mimořádně důležitá místa pro potlesk:
v 1. části: Prezentér:"Naše firma má pro vás volné vstupenky na místa pro 4-5% úspěšných……."
ve 3. části: Prezentér:"Naší firmě se podařilo navázat přímé spojení mezi námi a našimi sny, přáními, nadějemi a cíly."
ve 3. části: Prezentér:" POUZE 1400 USD!!"
Během přestávek se musím o ssvé hosty starat! Předsatvím je svým nadřízeným (manažerovi, řediteli), ukážu, kde je záchod, podám jídlo, pití. Hostům jsem naprosto k dispozici a host musí být spokojen.Nesmí mě odradit hostova pasivita. Nikdy se nesmím stotožnit se svým hostem. Důležité jsou pozitivní hovory o přestávkách - budoucnost, štěstí, úspěch,…. Pozor na negativní témata jako válka, světová situace, neštěstí, neúspěch, nehody, smrt a podobně. Host nesmí o přestávkách nikdy zůstat sám! Během prezentace musím svého hosta posadit do nového života, ukázat mu nové možnosti a jedinečnou šanci. Druhou šanci nedostane! Při hovorech s nadřízenými musí host cítit autoritu mezi mnou a mým šéfem, neskáču mu dořeči, vždy mu vykám, mluvím o něm v superlativech. Nadřízený ví, na co se má hosta zeptat, kam má zavést řeč. Všechny formuláře (dobrovolný závazek o zachování obchodního tajemství, žádost o přijetí do firmy i kartu člena) si host vyzvedá sám. Vše vypisuje host čitelně, hůlkovým písmem!

Oznámení investice
Po oznámení investice následuje bouřlivý několikaminutový potlesk! Host musí pochopit, že 1400 USD je pro všechny členy posvátné číslo. Je to poslední investice v životě. 1400 USD mu změní život. Je to brána do nového světa. Následuje vypsání žádosti o vstup do firmy. Hostům vždy kladu sugestivní otázky, dávám odpověď dopředu. Člověk si vždy vybírá tu možnost, která je řečena poslední. Podle toho kladu otázky!:"Napijeme se něčeho nebo vypíšeme smlouvu?","Bude smlouva znít na tvou ženu nebo na tebe?"
POZOR! Nikdy se neptat:"Vypíšeme tu smlovu nebo ne?!"
1 krát NE znamená více než 30 krát ANO!!
Po vypsání zádosti hostovi vždy podám ruku, upřímně se podívám do očí a gratuluji k podpisu. Host musí pochopit, že si vážíte jeho rozhodnutí a že ho vítáte v novém světě.

Odpovědi na otázky
Otázky svým hostům zodpovídám s nadšením a přesvědčením, ale zároveň krátce, cíleně a rychle. Při odpovědích na otázky nesmím zvyšovat hlas ani činit na hosta nátlak. Odpovídám vyrovnaně, v klidu a bez stresu. Nejlepší je napsat všechny otázky na papír a postupně je zodpovídat. Po zodpovězení se hosta zeptám, zda je vše jasné, zda je s odpovědí spokojen. Pokud ano, zodpovězenou otázku škrtnu a jdu na další. Takto postupuji až do vyčerpání všech otázek.

Nejčastější otázky

Šéf uteče? "Proč by utíkal? Obchod teprve začíná, rozvíjí se, tak proč by zabíjel krávu, která mu dojí mléko?"
Konec? "Obchod teprve začíná, bude fungovat spoustu let. Pro každého skončí, když přestane pracovat, pro ostatní běží dál." Pyramida? "Viděl jsi dnes někde pyramidu? Kreslil ti ji tady někdo? Ne, pyramida vypadá takto…, náš systém takto…….Vidíš, je to úplně jiné!"
- Legální? "Ano, jsme legální. Jsme akciová společnost, máme stanovisko prestižní realitní kanceláře, které jsi slyšel na prezentaci a můžeš si je znovu přečíst, má je skupinový manažer."
Daně? " Jsme seriózní obchod, vyděláváme peníze a proto platíme daně. O daních se ale budeme bavit až něco vyděláš, daně se platí z příjmu.
Vyřídíš si živostenský list, staneš se podnikatelem a na základě živnosti platíš daně. Nejlepší je poradit se s daňovým poradcem. Když nic nevyděláš, neplatíš nic, vyděláš málo platíš nízké daně, vyděláš hodně, neplatíš žádné daně - staneš se sousedem našeho šéfa, občanem Monaka.
Kolik jsi vydělal ty? "Já jsem ve firmě…… týdnů a vydělal jsem …..dolarů." Nikdy NELHAT!
Kde najdu lidi s 1400 USD? "Potkáváš je každý den na ulici. Nikdy nemůzeš vědět, jak se kdo rozhodne a nikdy za nikoho nerozhoduj."

Největší problém
Nemám 1400 USD do tří dnů!!!!

"To je běžný problém. Náš obchod není pro lidi, kteří mají 1400 USD, ti nemají motivaci pracovat. 95% lidí ve firmě nemělo na začátku 1400 USD, ale uviděli svu šanci, snažili se a sehnali. Kdo nesežene 1400 USD do tří dnů, na obchod se nehodí. Ber to jako svoje dítě, svou budoucnost. Potřebuješ do tří dnů 1400 USD, jinak dítě zemře. Seženeš? Já jsem to udělal takto:…" a uvedu svůj příběh o 1400 USD.
Zde je důležité hostovi pomoci. Napíšu částku na papír:"Kolik máš? 200 USD? Super, problém není 1400 USD, ale 1200 USD." Škrtnu 1400 USD a napíšu 1200 USD. "Kolik ti půjčí rodina, přátelé, kamarádi, známí?" Píšu a škrtám až do nuly."Vidíš, není to takový problém." Důležité je hosta povzbudit, naznačit řešení, ukázat cestu.
Vše jsou jen zdánlivé argumenty, jednoduché a laciné výmluvy. Jediným důvodem pro neúčast v obchodě je, že HOST OBCHOD NEPOCHOPIL!!
Popsaný průběh akce mi silně připomíná chování sekty. Skupinový manager je modla, fanatické tleskání atd. Pouze víra je jiná. PENÍZE. Zajímavý je i fakt, že požadované vstupné je v Kč a vše ostatní se odehrává přímo v USD. Je fakt, že s dolary můžete utéct kamkoli a s měnou v Kč by mohli být leckde problémy. Ono to taky lépe zní, než kdyby jste slyšeli, že chtějí cca 50.000,-- Kč. No a to s těmi daněmi a Monakem nechávám opět na vás. ;-)

III. PÉČE PO PREZENTACI

Péče po prezentaci je třetí částí Nekonečného oběhu. Tato část je nejtěžší pro našeho hosta. Na prezentaci viděl obrovské možnosti, otevřel se mu nový svět a teď má tři dny na rozhodnutí a na sehnání 1400 USD. Hlavou mu probíhá znovu celá prezentace, vypočítává všechna pro a proti, vystupují nové otázky. A aby byly jeho otázky zodpovědně zodpovězeny musím mu být neustále nablízku. Host musí mít můj telefon, musí být se mnou neustále v kontaktu.Důležité je domluvit si s hostem schůzku na následující den a zodpovědět mu všechny případné otázky. Host musí mít naprostou jistotu do čeho jde, nesmí mít žádné nezodpovězené otázky. POZOR! Odpovídám jen na otázky, které mi host položí, na nic jiného. V žádném případě nedělám hostovi druhou prezentaci. Informace, které dám hostovi bez otázky, mi mohou jenom nadělat škodu. Také je nutné hostovi připomenout, že podepsal dobrovolný závazek o zachování obchodního tajemství, který je nutné dodržet. Jakékoliv částečné a neúplné informace nezasvěceným osobám totiž poškozují jméno firmy a odrazují potenciání hosty.

Pokud je vše v pořádku, úspěch je tu. Host navštíví banku a zainvestuje. Pokud se někde stala chyba, host banku nenavštíví, nezainvestuje. Potom je důležité projít si vše znovu od začátku a najít chybu. Protože když host nezainvestuje, je to VŽDY MOJE CHYBA!!
Otravovat, otravovat, otravovat. To je cesta, která vede k bohtaství a nezávislosti. A když to zabalíte do roušky tajemství, úspěch je zaručen.

IV. OBCHODNÍ TRÉNINK

Obchodním tréninkem se náš Nekonečný oběh uzvírá. Po potvrzení přijetí platby host dostává identifikátor a stává se z něj nový obchodní partner. Na obchodním tréninku se dozví první informace o pozvání, chování na prezentaci a péči po prezentacia může začít pracovat. Pro všechny je důležité navštěvovat obchodní trénink každý týden. Mnoho důležitých maličkostí si uvědomím až po vícečetném poslechu. Také je vhodné dělat si poznámky, pomáhá mi to lépe a snadněji si zapamatovat různé důležité detaily.

Co říci závěrem?
Svůj život, svoji budoucnost a svůj úspěch mám ve svých rukou. Vše záleží JEN na mě. A protože mi není moje budoucnost lhostejná, začnu pracovat ihned.
IHNED A NA PLNÝ PLYN!!

Co říci závěrem? Neusínejte na vavřínech. Lhaní a podvádění bližních vyžaduje na sobě neustále tvrdě pracovat. Skupinový manager -- váš druhý táta, na kterého se jistě brzy vypracujete, je vám přece kdykoli k dispozici s otcovskou radou.

Jiří Anderle