wpe4.jpg (6604 bytes)Návrat do rubriky Occamova břitvaDOKTOR MOZEK (CD-ROM)

PRÁVĚ VYŠEL !

 

Při prohlídce tohoto nového CD-ROMu člověk snadno získá dojem, že jde o výsledek "spiknutí" :-)  mensanů, scifistů, matfyzáků, liberálů, hráčů deskových her a odpiračů vojenské služby. A nebude daleko od pravdy. Je nadějné a sympatické, že v dnešní době, kdy se většina lidí honí za bezduchými, komerčními a idiotskými záležitostmi, se ještě najde někdo, kdo sází na to, že "myšlení patří budoucnost" a trápí svůj mozek matematickými, logickými i slovními hlavolamy, hrami, testy a kvízy.

Nicméně se nemusíte obávat, že by na CD byly pouze náročné matematické mozkolamy - ty tam sice také jsou, ale nejméně polovinu CD-čka tvoří i ryze zábavné kvízy, hříčky a texty, včetně vtipů. Nejzajímavější pro jedince, aspirující na vstup do Mensy, budou asi cvičné testy IQ s časovým limitem, velmi podobné těm ostrým, po jejichž složení se můžete již považovat téměř za kolegu ing. Fikáčka :-). Říkám téměř proto, že dotyčný již před časem opět zvedl kotvy a laťku svého IQ a založil tzv. Einsteinovu společnost, jakousi "Hyper-Mensu" :-). Nicméně na CD "Dr. Mozek" najdete i logické úlohy a problémy, které můžete řešit takřka na "volnoběh". Odtud se plynule dostáváme ke kvizům, které Vám řeknou, jak znáte či neznáte ženy či muže, jestli máte šanci být matfyzákem, liberálem, paranoikem, scifistou, politikem, ekonomem a "podnikatelem" v oblasti tunelů apod.. Kviz pro liberály není ze zdravotních důvodů doporučen skalním příznivcům "největšího vědce, ekonoma a politika všech dob", okupujícího nedávno ve formě megaboardu Stalinův vršek :-). Velmi nosné téma matfyzáctví je zde také náležitě propíráno. Scifisti si na CD mohou přečíst 2 nové sci-fi romány, mj. od dvorního romanopisce AmberZinu - Václava Semeráda (FEXT) a řadu povídek. A v neposlední řadě je k dispozici i bohatý sharewarový archiv a základní informace o MENSE v ČR i ve světě, řada dalších literárně-scifistických, mensovních apod. informací. A to jsem určitě ještě na něco zapomněl.

CD-ROM stojí něco mezi 350,- - 400,- Kč a můžete si ho koupit např. u baru pražské internetové kavárny Netwave (http://www.netwave.cz/) nebo objednat na mailech: vafor@netwave.cz (hlavní "producent" Vašek Fořtík, mj. aktivista Mensy a sci-fi klubu Terminus, organizátor Pragoconu) a  suma@suma-cz.cz (firma SUMA s.r.o. Halasova 997/5 140 00 Praha 4 tel./fax.: (02) 436481). Část výtěžku z prodeje půjde na účely kampaně proti povinné "Základní vojenské službě" a její "civilní" nevolnické alternativě. Čili koupí CD "Dr. Mozek" nakonec kromě posilování vlastního mozku také přispíváte k obraně před mozky v zeleném provedení :-).

LITHIUM


Návrat do rubriky Occamova břitva                              UNIVERSUM - antikvariát