Léto technooptimistů

20.6.1997

Minulý release AmberZinu byl věnován dění v kyberkultuře. Toto číslo pro změnu také, sešly se nám příspěvky a ohlasy tak, že vám nyní můžeme předložit prázdninovou Pecku č.2.

Nejprve jsou to předvařené minutky z Wiredu - tyto stručné novinky jsou na dobré cestě stát se naší další pravidelnou rubrikou.

Ačkoliv vlna zájmu o SnowCrash už dávno pominula, my stephensonomaniaci se nevzdáváme a pořád to do vás, po vzoru push technologie, hustíme. Viz Jan Vaněk jr. a jeho METAVERSE ENTRY POINT. Až si přečtete úryvek první kapitoly tohoto románu (ano, ukázku, kterou JVjr. četl na loňském Draconu), možná pochopíte náš spravedlivý boj za urychlení českého vydání :-) Když nic, tak aspoň navštivte Virtuální Paříž - jeden z prvních ostrůvků Metaversu.

Metaversu/Internetu se dotýká i jansanovo Intermezzo o Interkonektivitě - další ze série dimenzionálních úvah.

Na článek "Ráj na čipu", jehož překlad jsme uveřejnili v předchozím vydání, zareagoval Jiří X. Brossmann. Jeho štiplavý komentář jsme nemohli nechat bez patřičné odpovědi. Doufáme, že se k diskusi připojí i někdo nezaujatý.

Jiří nám poslal také svoji povídku. Zařazujeme ji do nové prázdninové soutěže o nejlepší původní povídku. To uděláme i s každou další povídkou, pošlete-li nám ji na adresu Stories@amber.zine.cz. Soutěž jsme připravili ve spolupráci s knihkupectvím Krakatit.
Neváhejte, ceny jsou lákavé...

Ještě pravidelné přírůstky: status marťanské mise Path Finder ze dnů 23.5., 30.5., 6.6. a 13.6., dále recenze knižních novinek a nakonec Pirvínovy úlety č. 22-28 a 29-35.

To už by stačilo a za měsíc čau!
Vaše
--AmberCREW

P.S.: Vyšel Živel č.6 s velmi rezonujícími články. Kdo ho ještě nemáte, běžte např. do Krakatitu :-), Dimoun vám ho prodá.

P.P.S.: Ve čtvrtek 26.6. v 16:00-18:00 se v tom samém Krakatitu koná autogramiáda Ondřeje Neffa. Aston bude křtít a podepisovat knihu Reparátor, spojeno s návazným potlachem. Pozor, mohli by se dostavit další SF autoři.


Archiv