Windoze Vesmíru Dokořán

21. července

Toto vydání AmberZine věnováno kosmickému průzkumu. PathFinder Sojourner Rover se už dobré dva týdny prohání po povrchu Marsu. Protože jsme tuto misi pravidelně sledovali už od jejího startu, přinášíme vám nyní překlady reportů z 20. 6., 27. 6. a podrobný sled událostí po přistání sondy ve dnech 4. 7. -17. 7. .
Jedná se o místy až dobrodružné čtení - rozhodně doporučujeme nahlédnout pod pokličku těm chlápkům v NASA. Věřili byste tomu, že Pathfinder po přistání skákal po rudé planetě ještě dvě minuty? Nebo že v řídícím středisku jsou rádi, když downloudujou obrázky rychlostí 8500 bps (a my nadáváme na pomalý modemy). Nebo - nejen váš oblíbený operační systém se hroutí (aneb záplatovat soft přes 170 miliónů kilometrů - tomu říkám hot-line :-)

Rozsáhlý materiál o astronomii jsme získali od Pavla Kotena. Tento text pochází z autorovy Avalconské přednášky Nové objevy v astronomii. Apropos Avalcon - byli jsme na něm, můžete si přečíst reportáž.

Pravidelné novinky z Wiredu za nás čtě AmberZinský zahraniční rezident Jan Hurych. Ten také pořídil mininterview s Howardem Rheingoldem., které ho inspirovalo k dimenzionální úvaze Virtuální virtuozita.

Do naší velké prázdninové soutěže přispěli dva autoři. Martin Kuciel se svými povídkami Jak se dělají díry do hlavy a Něco špatného v Ostravě ; Štěpán Kotouč nám zaslal delší povídku, kterou jsme rozdělili na dvě části - Projekt Deimos a Projekt Deimos II. .

Dále už jen stručně:

To by bylo asi tak vše,
čau a nenechte se otrávit tímhle ...létem,

Vaše
---AmberCREW


Archiv