Bez legrace

27. listopadu

Minulé vydání - tedy jeho mystifikační polovina - bylo zcela ve stylu Brain MeltDown. Vypořádali jsme se s Agobiho bandou zločinců, Tesla se vrátil do hrobu, medvědi do lesů, strach z mikrovlnné trouby pominul. Někoho to pobouřilo, někdo se usmál, někdo jen pobaveně ušklíbl.
A tak to má být.

Dnes se ještě jednou vracíme k problému elektromagnetických zbraní. Tentokrát však z nového úhlu pohledu, neboli z Jiné Dimenze, jak s oblibou říká jansan. Nebeské harfy, tak se jmenuje článek o projektu HAARP, který s problematikou EMZ úzce souvisí. Jansan tento příspěvek doplnil i o emailové interview s webmasterem HAARPovského serveru.

Elektromagnetické zbraně mezi špionáží a pavědou - v tomto textu se Pavel Vachtl zamýšlí nad sektou ÓM ŠINRIKJÓ, která se "proslavila" teroristickým útokem v Tokijském metru, a která inspirovala i naši sektu ETHER.

Technologie sektářství zaujala zejména Jirku Brossmanna. Zde je jeho Projekt sekta, neboli jak zneužít lidské důvěřivosti a touhy po transcendenci. Lehce cynické.

Zhodnocení halloweenové akce z hlediska šíření dezinformace pak nabízí BVer v úvaze Mystifikace - tajná zbraň budoucnosti.

Nescifistickou část dnešního čísla uzavřeme Setkáním s Uri Gellerem. Tento pán je jasnovidec a setkal se s ním - kdo jiný než známý fyzik Richard Feynman. Text pro nás přeložil David Knespl.

A teď něco k SF. Tato rubrika (a nejen tato, ale i Brain MeltDown a Jiná Dimenze) získala novou podobu díky našemu novému palubnímu grafikovi. Tímto vám tedy představujeme Jiřího Abadona Anderleho.

Jiří X. Brossmann je autorem povídky Den dvoustý šedesátý prvý.
Díky fanzinu Zbraně Avalonu vám můžeme dnes předložit dvě povídky - Líbánky s doktorem T. od Jany Rečkové a sedmý díl oblíbené Rionské série Václava Pravdy.

Knižní anotace od Radima -Dimouna- Broučka už tu dlouho nebyly. Až dnes.
Knihkupectví Krakatit také hlásí: 13.12. proběhne burza knih, přijďte si vybrat.

Eto vsjo,
--AmberCREW


Archiv