Cony, břitvy a jiné radostě

11. prosince

Dnešní číslo AmberZine budiž posledním vydáním v tomto rozporuplném roce.
Místo na Internetu teď jistě browsíte po obchodech, sháníte dárky, my vás známe. Čtrnáctidenní periodu tedy přerušíme za účelem vánočních svátků - další AmberZine očekávejte 8. ledna 1998. Snad to nějak vydržíte.

Abyste to vydrželi, máme pro vás přichystanou jednu premiéru - je to rubrika Occamova břitva, v níž bychom chtěli odrážet naše názory na vědu a paravědu. Půjde o jakýsi protipól Brain MeltDownu.
Rubriku otevírá Názor na UFO (astronom Alan Hale). V článku se mj. dozvíte, co že to ta Břitva vlastně je. Dále je to Krize racionality, esej Sergeje Kapicy. Do třetice slavných jmen - Bertrand Russell O astrolozích.
Není třeba dodávat, že Břitvu má pod patronací Pavel -lithium- Vachtl, známý to skeptik.

Těžiště scifistické poloviny leží na conech. Přinášíme vám reportáže z významných conů tohoto roku, tedy Parconu 97 (Václav Pravda), Miniconu 97 (Pavel -NewIm- Koten) a nyní aktuálního Draconu 97 (NewIm). Pro úplnost připomeneme link na starší reportáž z Avalconu 97 (AmberCREW).

Na Brněnském Draconu jsme nezaháleli a pořídili rozhovor s Ondřejem -Astonem- Neffem - o čem jiném než o conech, fanzinech a Astonově tvorbě.
A protože je to již druhý rok, co AmberZine vychází, připravili jsme vlastní samochválivý autoportrét, zcela v našem stylu :-).

Povídky. Díky fanzinu Zbraně Avalonu tu máme dnes dva kusy:

Nezapomněli jsme ani na vyhodnocení PPS97 (Prázdninové Povídkové Soutěže):

  1. místo: Jan Lipšanský - Malinkatej cajdáček
  2. místo: Štěpán Kotouč - Projekt Deimos
  3. místo: "Bc.X" - Repatrianti
Výhercům gratulujeme! a oslovíme je individuálním mailem, ježíška mají přichystaného v knihkupectí Krakatit v Jungmannově ulici, P1. Pro všechny ostatní pak máme dobrou zprávu. Tímto soutěž nekončí, už se připravuje další ročník, takže se máte na co těšit.

BTW, tam také se koná dnes (11.12.) dříve avizované Literární matiné a v sobotu 13.12. Burza SF knih. V téže budově sídlí vydavatelství Talpress, z jehož vydavatelského plánu pro rok 1998 přinášíme výběr.

Na závěr pravidelný jansanův Wired digest a NewImův Astro příspěvek o Tungusce.

PF 98
-- Vaše AmberCREW


Archiv